Regelmatig zet de redactie ondernemers in de spotlight door hen vijf prikkelende en interessante vragen te stellen. Deze keer is de beurt aan Richard Munter, eigenaar van Miegroup uit Zwaagdijk. In 2002 begon Miegroup als netwerkbekabelaar in de onderwijsbranche. In 13 jaar tijd heeft het bedrijf zich inmiddels ontwikkeld tot volledige ICT-leverancier.

Wat zijn de belangrijkste ontwikkelingen in het vak?
‘Bring Your Own Device (BYOD) neemt een verdere vlucht en daarmee verdwijnt uiteindelijk de conventionele automatisering en gaat alles over naar de “wolk” (cloud). Voor deze “devices” moet er in bedrijven of scholen wel een goed basis netwerk – inclusief solide beveiliging en WiFi met voldoende signaal en bandbreedte – aanwezig zijn. In de toekomst wordt het delen van gegevens steeds makkelijker. Ook het ongevraagd delen wordt eenvoudiger. Dus hierin ligt extra waakzaamheid bij het dienstverlenende bedrijf en gebruikers van open WiFi netwerken.’

Wilde je altijd al ondernemer worden?
‘Als kind was ik redelijk talentvol met schaatsen. Met name toen ik bij die junioren (12 tot 16 jaar) reed. Het schaatstalent zat denk ik in mijn bloed, want mijn overgroot opa was tevens een goede schaatser. Helaas beëindigde een ongeval mijn carrière in de schaatssport. Gelukkig heb ik ook het ondernemer-zijn van mijn familie geërfd. Mijn opa’s en hun vaders waren namelijk stuk voor stuk ondernemers. Daar ben ik denk ik toch een beetje door besmet. Ondernemen is trouwens net als schaatsen een topsport: elke dag moet je het maximale uit de dag halen en daarmee ook uit jezelf.’

Als je het over mocht doen dan?
‘Dan zou ik niets veranderen. Achter je kijken heeft geen zin en gedane zaken nemen geen keer. Vóór je gebeurt het. Daarmee bedoel ik niet dat ik maar roekeloos doorga, want ik ben wel van het consolideren én kijk goed waar ik samen met mijn team mee bezig ben. Zo nu en dan sturen we bij om op de juiste koers te blijven. Vertrouwen is goed, maar controle is beter. In de loop der jaren sla je af en toe de plank mis en betaal je soms “leergeld” door gemaakte fouten. Maar dat hoort nu eenmaal bij het ondernemen en daar kan niemand je voor behoeden.’

Wat is het hoogtepunt geweest in je carrière?
‘Eigenlijk zijn de meest kleine dingen de grootste hoogtepunten. Het steeds verder uitbouwen van ons bedrijf in de afgelopen 13 jaar en het verzamelen van ons team tellen ook zeker mee als hoogtepunten.’

Wat zijn je ambities?
‘We willen ons mooie bedrijf nog verder uitbreiden, met mogelijk  ook een verdere uitbreiding van ons team. Daarnaast willen wij service als “vanouds” bieden. Op die manier hopen wij voor al onze klanten van ICT een lust te maken in plaats van een last. Een ambitie op de korte termijn, welke wij binnenkort gaan waarmaken, is het openen van onze nieuwe vestiging in Zwaagdijk inclusief showroom. Hier kunnen onze klanten terecht voor een kopje koffie, service en advies, zonder dat zij verplicht zijn iets te kopen.’

3 Reacties

  1. Ton Povel

    Wat geeft deze ondernemer een goed gevoel hoe je het een en ander kunt aanpakken.Innemende visie en strategisch goed georiënteerd. Ga zo door. Ton Povel

    Beantwoorden