The winner takes it all, ook in West-Friesland!

Op 28 mei troffen ondernemers en bestuurders elkaar op de 32e editie van het Westfries Ondernemersgala. Dit jaar stond het gala met het thema ‘Welcome to fabulous Las Vegas!’ in het teken van verfrissende vernieuwingen. De avond startte met een exclusief VIP-diner dat werd geserveerd in een unieke setting op het podium in de Hamletzaal van Schouwburg Het Park. De crème de la crème van het West-Friese bedrijfsleven die de awards in de wacht sleepte, wachtte een innovatieve prijsuitreiking tijdens een wervelende show.

De organisatie haalde alles uit de kast om er een bruisende happening van te maken. Het exclusieve VIP-diner, het feestelijke decor van de schouwburg én het dynamische programma, waren de ingrediënten voor een onvergetelijke avond! De presentatie van het gala was opnieuw in handen van NOS-verslaggever Chris Wobben, die dit jaar vergezeld werd door Monique Smit als zijn sprankelende co-host. De themaverlichting van Avontuur-BlachereNL, de galabankjes van De Eekhoorn Dutch Furniture, het ballet met showgirls van Minh-Zone Entertainment en het optreden van Dutch rock’n roll singer René Shuman zetten de absolute glamour-toon voor het Las Vegas thema. Het uitreiken van de WBG Groeiparelprijs, de Van der Valk Publieksprijs en de Rabobank Méér Prijs waren de highlights van het Westfries Ondernemersgala.

Wereldleider in een nichemarkt

De WBG Groeiparelprijs is er voor het meest innovatieve bedrijf met groeipotentie in de regio. De genomineerden voor deze award waren RODIN machining, PAVO Advise en Enduro Softslings. ‘De winnaar van de WBG Groeiparelprijs 2024 zet in op groei, is innovatief en is een bescheiden wereldleider in een nichemarkt. Grote namen zoals Mammoet en Shell maken deel uit van de klantenkring. Extreme nauwkeurigheid is het unique selling point van dit bedrijf. De winnaar van de WBG Groeiparelprijs 2024 is Enduro Softslings uit De Goorn!’ sprak presentatrice Monique Smit namens de vakjury. General manager Sytse van der Molen nam de groeiparel in ontvangst uit handen van Sun Walenkamp, die de prijs uitreikte namens de WBG. ‘Het is een eer om hier te staan met een ontzettend mooie prijs in handen. Om in het thema te blijven, ik heb een beetje het gevoel dat ik met andermans veren pronk. De echte helden staan op rij vijf. Samen timmeren we al jaren hard aan de weg en zetten we de volgende stap met ons nieuwe bedrijfspand. Dit betekent dat we meer productie output kunnen leveren, nog professioneler worden en nog meer klanten kunnen bedienen. Het winnen van deze prijs is een mooie kroon op het werk van ons team!’

Duurzaam en innovatief karakter

Geef een Boompje.nl, Lingerie Marijke, Koffie van Hoorn, Meiden van de Wit en André Hoeve waren de genomineerden voor de Van der Valk Publieksprijs. De zwaartepunten bij het maken van een voorselectie van vijf kandidaten liggen op strategisch beleid, uitvoerend beleid, draagvlak in de regio en innovatief karakter. Daarnaast richt de jury zich op uitstraling, service, medewerkers en beleving. Uiteindelijk bepaalt de consument welk bedrijf eruit springt en wint. Tessa van der Valk, general manager bij Van der Valk Hotel Hoorn, reikte de publieksprijs uit aan de familie Schilder van de André Hoeve. ‘Allereerst allemaal ontzettend bedankt voor het stemmen! Waar we normaal tussen de koeien staan, staan we nu in galakleding in Las Vegas thema op het podium van de Schouwburg Het Park. We vinden het een enorme eer dat we hier zijn, samen met onze familie, vrienden en toppers van medewerkers. We blijven innovatief en creatief ondernemen met ons familiebedrijf, zeker in deze onzekere sector. We willen iedereen ontzettend bedanken voor deze fantastische prijs en kom proeven, beleven en genieten op de André Hoeve!’

Landelijke speler om trots op te zijn

Protonic, Vic Obdam en Oliehoorn waren de genomineerden voor de Rabobank Méér prijs. Deze award wordt uitgereikt aan de onderneming die uitblinkt in strategie en visie, kwaliteitszorg en het belang van de onderneming buiten de regio. ‘De jury stond dit jaar voor een bijzonder lastige afweging. Alle drie de genomineerden excelleren binnen hun vakgebied en zijn een visitekaartje voor de regio West-Friesland. Na een lange discussie is de jury tot een weloverwogen, unaniem besluit gekomen. De winnaar van de Rabobank Méér Prijs 2024 toont lef en ondernemerschap en is een bedrijf met een duidelijke strategie, gericht op groei. Duurzaamheid wordt in de praktijk gebracht met het eigen groene boekje door het duurzaamheidsteam. De organisatie staat als een huis. Waar je ook komt, dit bedrijf zie je overal. De winnaar is een landelijke speler waar we trots op mogen zijn. De Rabobank Méér Prijs 2024 gaat dit jaar naar Zwaag, de winnaar is Oliehoorn!’ luidde het lovende juryrapport.

Ondernemer van het jaar

Onder een daverend applaus nam algemeen directeur Arjan Dijk de bijzondere onderscheiding in ontvangst uit handen van directeur coöperatieve Rabobank Ronald Bleeker. Hiermee mag Oliehoorn zich een jaar lang ondernemer van het jaar in West-Friesland noemen. ‘Hier hadden we misschien al heel lang op gehoopt, maar voorafgaand aan dit mooie gala werd ik erop gewezen dat ik tien jaar geleden heb gezegd dat ik niet wilde deelnemen. Met de reden dat je er als onderneming eigenlijk nooit klaar voor bent. Je bent altijd met een stap verder bezig. Maar nu we hier samen met ons team staan, is het echt fantastisch om deze prijs in ontvangst te mogen nemen. Ook onze collega’s in de fabriek zullen ontzettend trots zijn. We zijn ontzettend trots op het harde werk dat iedereen en ook de generaties voor ons – namelijk de oprichter Klaas van Kalken en mijn vader Wim Dijk – hebben geleverd.’

Het onmogelijke mogelijk maken

Voorzitter Mona Roorda blikt terug op een zeer geslaagde 32e editie die in het teken stond van gedurfde vernieuwingen. ‘Heeft u wel eens bedacht wat u zou willen als alles mogelijk was? Ik wel! Ik wilde dan trouwen in Italië en zag het helemaal voor me. Een soort Toscaanse bruiloft met prachtige lange tafels en allemaal leuke mensen. Eigenlijk zoals we hier op het podium nu ook zitten. Zo’n beeld had ik ook met de vernieuwing van het gala. Sarka Voulon, Manager Horeca en Hospitality van Schouwburg Het Park, had een onmogelijk idee. Dineren op het podium! Het is gelukt dankzij Ted en Melissa van In Dutch Event Group én de frisse blik van onze nieuwe bestuursleden Mark Vijn en Rob van der Molen en de technici Harry Wiertz, Paul Koomen, Zico Out, Yuri Schreuders, Gert Jan Gomes en Sander Schoon, die de podiumwereld kennen als geen ander’, speechte ze met een gulle lach. ‘Het was fantastisch om de genomineerden, de winnaars, de partners en de gasten – waaronder ook aanstormende talenten en jonge ondernemers – met volle teugen te zien genieten op deze schitterende avond, die een nieuwe generatie van het gala heeft ontketend!’

westfriesondernemersgala.nl